Inteligentny dom i automatyka budynkowa na przykładzie produktów Fiber

​Inteligentny dom i automatyka budynkowa na przykładzie produktów Fiber Dynamiczny rozwój nowoczesnych technologii przyczynił się do zmian w systemach zarządzania budynkiem. Dziś coraz więcej urządzeń można podłączyć do sieci. Tendencja do automatyzacji procesów jest bardzo silna, a właścicielom budynków coraz bardziej zależy na komforcie i szybkości wykonywania pewnych zadań. Inteligentne domy już dawno przestały być dla nas science fiction. Stały się synonimem wygody i oszczędności, a systemy automatyki budynkowej są dziś dostępne dla każdego.

Dlaczego warto wybrać produkty z katalogu Fiber?

Systemów automatyki budynków jest coraz więcej. Urządzenia zgromadzone w katalogu produktów Fiber wyróżniają się swoją bezprzewodowością, modułowością oraz ciekawym designem, tworząc kompleksowy system, idealnie dostosowany zarówno do funkcji konkretnych pomieszczeń, jak i potrzeb domowników. Ogromną zaletą inteligentnych instalacji proponowanych przez Fiber jest prosty, małoinwazyjny montaż i szybka konfiguracja. Produkty te umożliwiają zarządzanie budynkiem nawet z najbardziej odległych miejsc. Potrzebny jest nam jedynie dostęp do Internetu, by w każdej chwili móc sprawdzić stan urządzeń i sterować swoim domem. Inteligentne instalacje stały się fantastyczną alternatywą dla tradycyjnych instalacji opartych na elektronice. Jeden system umożliwia nam skuteczne zarządzanie wszystkimi instalacjami, znajdującymi się zarówno w budynku, jak i poza nim np. w ogrodzie. Dzięki systemom inteligentnych budynków następuje znaczne zwiększenie komfortu domowników oraz ich bezpieczeństwa. Z punktu widzenia właściciela budynku niezwykle ważna jest również znacząca redukcja kosztów eksploatacji. Przejdźmy jednak do konkretów. Jak systemy automatyki budynku działają w rzeczywistości. Oto kilka przykładów.

Inteligentny budynek wykorzystujący rozwiązania z serwisu Fiber

Jedną z marek promowanych w serwisie Fiber jest Fibaro. Czujniki marki Fibaro skutecznie zabezpieczą nasz dom przed różnego rodzaju zagrożeniami. Jednym z flagowych produktów firmy jest Motion Sensor, czyli wyjątkowy czujnik ruchu. To miniaturowe urządzenie zaoferuje nam wiele możliwości. Wykrywanie ruchu jest tylko jedną z wielu jego funkcji. Motion Sensor mierzy również temperaturę w budynku i jest w stanie określić natężenie światła. Dzięki niemu dowiemy się o każdym intruzie, który zdecyduje się na włamanie do naszego domu. Czujnik nie tylko wykryje ruch, ale również zarejestruje potencjalnie niebezpieczne sytuacje i przekaże nam błyskawiczną informację za pośrednictwem smartfona.

Flood Sensor zabezpieczy nasz dom przed skutkami zalania wodą. To urządzenie wykryje przecieki, a system wyposażony w elektrozawory odetnie dopływ wody. Skutki awarii hydraulicznej bywają niekiedy opłakane. Z Flood Sensor wychodząc do pracy czy wyjeżdżając na dłuższe wakacje nie musimy się już nigdy więcej obawiać zalania domu wodą. Fibaro Flood Sensor posiada ponadto wbudowany czujnik temperatury, za pomocą którego możemy efektywnie kontrolować ogrzewanie podłogowe.

Systemy inteligentnych budynków chronią nas także przed pożarami i zatruciami tlenkiem węgla Dzięki Fiber wybierzemy odpowiednie systemy przeciwpożarowe, systemy monitorujące stężenie niebezpiecznych gazów. Nasz dom może stać się prawdziwą twierdzą, do której dostęp mają jedynie powołane osoby. Wszystko za sprawą skutecznych systemów kontroli dostępu, systemów monitoringu oraz systemów alarmowych. Żaden intruz nie ma szans w starciu z najnowszymi technologiami ochrony osób i mienia.

Automatyka budynkowa to także ogromny komfort dla domowników. Za pomocą inteligentnych instalacji możemy z łatwością zarządzać urządzeniami elektrycznymi znajdującymi się w naszych domach, zarówno sprzętem RTV, jak i AGD. Wyobraźmy sobie sytuację, w której w drodze do pracy przypominamy sobie, że nie wyłączyliśmy żelazka. Z inteligentnymi instalacjami nie musimy się już o to martwić. System włączy telewizor, gdy rozpocznie się długo wyczekiwany mecz, a ekspres zaparzy rano naszą ulubioną kawę. Rolety zasuną się same, gdy będziemy chcieli odrobinę odpocząć w ciągu dnia. Te i szereg innych udogodnień sprawi, że nasze życie stanie się łatwiejsze i przyjemniejsze.

Interesują Cię takie rozwiązania? Sprawdź ofertę Sterownikitech.pl!