Sterowniki Euroster – jakość, cena, oferta, zastosowania

​Właściwa praca kotła grzewczego nie musi wiązać się już jedynie z ciągłym bieganiem do kotłowni co kilkanaście minut i doglądaniem procesu spalania i wysokości temperatury. Dzięki sterownikom, które już od jakiegoś czasu można znaleźć na rynku, sezon jesienni-zimowy jest o wiele łatwiejszy do przetrwania, zwłaszcza dla osób, które samodzielnie ogrzewają swoje domy. Kotły grzewcze mogą być dostosowane do różnego paliwa opałowego, ponadto posiadają różne funkcje i coraz to nowsze udogodnienia. Dla większej wygody i ekonomi stosuje się sterowniki do pieca, których praca w instalacji grzewczej usprawnia i dba o optymalną wydajność systemu. Sporym zainteresowaniem i dobrymi opiniami cieszą się strojniki marki Euroster.

Jakość sterowników Euroster

Sterowniki Euroster posiadają certyfikaty polskich i zagranicznych Instytutów Badawczych, co buduje ich pozycje na rynku i gwarantuje najwyższą jakość produktów. Gwarancję jakości zapewnia przede wszystkim wykwalifikowana kadra pracowników, która zajmuje się ich projektowaniem, konstruowaniem oraz produkcją. Wykonywane są one z bardzo dobrych materiałów, a ich użytkowanie objęte jest 2-letnią gwarancją. Każde z tego typu urządzeń posiada zgodność z dyrektywami R&TTE. Firma Euroster istnieje na rynku od ponad 20 la i posiada na swoim koncie sprzedaż ponad 2 milionów akcesoriów.

Ceny przewodowych i bezprzewodowych regulatorów temperatury do wszelkich urządzeń grzewczych i klimatyzacyjnych

Ceny sterowników są zależne od przeznaczenia urządzenia, ponieważ istnieje kilka wariantów takiego sprzętu. W przypadku produktów marki Euroster jest to zazwyczaj około 400 zł, a w przypadku serowników do pomp około 200 zł. Niekiedy można znaleźć je po bardzo okazyjnej cenie nawet około 35% taniej. Taką ofertę można znaleźć w internetowym sklepie pod adresem http://sterownikitech.pl/sklep,2,euroster.html. Sklep sterownikitech.pl często oferuje swoim klientom produkty w promocyjnych cenach, dzięki czemu sterownik kosztujący 380 zł po obniżce można nabyć za jedyne 249 zł, a jest to tylko jeden z takich przykładów. Sterowniki nie są bardzo drogim sprzętem, a pozwalają sporo zaoszczędzić podczas ich użytkowania.

Oferta

W ofertach sklepów zazwyczaj można znaleźć sterowniki o bardzo różnym zastosowaniu ze względu na wbudowane funkcje oraz ich przeznaczenie. Jednymi z najczęściej wybieranych przez klientów są bezprzewodowe regulatory temperatur, które nie wymagają pracochłonnej instalacji przewodów pomiędzy sterownikiem a urządzeniem grzewczym. Jest to o tyle wygodne, że można przenosić urządzenie według potrzeb, taki przykładowy model można sprawdzić na stronie http://sterownikitech.pl/regulatory-euroster-2006txrxg,id129.html. Z kolei sterownik przewodowy Euroster do regulacji temperatury kotła gazowego lub innego urządzenia grzewczego jest jednym z najmniej awaryjnych urządzeń tego typu, dodatkowo w stosunkowo niskiej cenie. Dla osób szukających sterownika do pompy obiegowej c.o. lub c.w.u jedną z lepszych propozycji jest sterownik pompy Euroster 11E, również dostępny w sklepie sterownikitech.pl pod adresem http://sterownikitech.pl/sterowniki-euroster-11e,id121.html.

Zastosowanie sterowników. Jakie korzyści płyną z ich użytkowania?

Sterowniki posiadają wiele funkcji, które zdecydowanie usprawniają proces grzewczy, jak również znajdują zastosowanie w regulowaniu klimatyzacji pomieszczeń. Zazwyczaj pracują w trzech poziomach temperatur: temperaturze dziennej, nocnej i przeciwzamrożeniowej. Temperatury dzienną i nocną można modyfikować, temperatura przeciwzamrożeniowa to wartość stała. Określona wysokość temperatury ustawiona jest w przedziałach czasowych. W dzień jest wyższa, nocą zaś delikatnie się zmniejsza. Każdą z nastaw można modyfikować w wybrany przez siebie sposób na każdy dzień tygodnia. Dokładność regulacji temperatury to 0,2o C. wszystkie urządzenia wyposażane są w wyświetlacze LED, dzięki czemu łatwiej jest monitorować ich pracę i ustawiać parametry w zależności od potrzeb.

W przypadku sterownika pompy Euroster 11E zastosowany w regulatorze czujnik mierzy temperaturę wody na zasilaniu instalacji c.o. W instalacji c.o. z kotłem węglowym regulator wyłączy pompę obiegową po wygaśnięciu płomienia w kotle. W trybie pracy z pompą c.w.u. sterownik utrzymuje stałą temperaturę wody w zasobniku lub w instalacji ciepłej wody użytkowej. Dodatkową funkcją, bardzo ważną przy wykorzystaniu takie sterownika jest samoczynne uruchamianie się pompy na 30 sekund co 14 dni po zakończeniu sezonu grzewczego. Zapobiega to zatarciu wirnika.

Sterowni zapewniają niesamowitą wygodę zimą, jak również latem. Dzięki ich pracy można utrzymywać odpowiednią temperaturę powietrza w pomieszczeniach, nie przegrzewając ich, co również pozwala zaoszczędzić pieniądze wydawane na ogrzewanie. Urządzenia, które sterują w ten sposób klimatyzacją, sprawdzają się już nie tylko w większych instytucjach, ale coraz częściej trafiają do gospodarstw domowych.